See lugu juhtus minuga üpris hiljuti ning on kirja pandud selle eesmärgiga, et hoiatada teid tegemast samasugust rumalust nagu mul oli. Ma olen kindel, et paljud ei ole juttu tulevast asjast midagi kuulnudki. Seepärast pidasin enda kohuseks see loo kirja panna. Aitab nüüd salatsemisest ja alustan.

Olin juba tükk aega oodanud tuulevaikset ilma. Mu aiamaal oli põletamiseks kogunenud küllaltki suur oksahunnik. Suvel ei julgenud ma tuld teha. Oli ju suvi olnud kuiv ja palav. Lõke võis kiiresti kontrolli alt välja minna. Minu kodukandis oli niigi suvel veega kitsas käes.

Ootasin seepärast sügiseni, et lõket teha. Ja kui siis lõpuks saabus pärast pikemat vihmaperioodi esimene peaaegu tuulevaikne ilm, otsustasin kohe tegutsema hakata. Vedasin toa juurest põllule veevooliku igaks juhuks ja süütasin lõkke. See läks mühinal põlema. Oksad praksusid ilusasti. Olin raudrehaga kogu aeg valves ja kohendasin tuld. Kõik sujus kenasti.

Kuskil tunni aja pärast hakkas mul palav. Tundsin, et higistan. Prillid ninal muutusid ka higiseks. Võtsin nad eest ära ja panin taskusse. Tegutsesin lõkke juures, kuni see oli kustunud ja lasin lõkkeaseme siis põhjalikult veega üle. Vedasin seejärel vooliku tagasi toa juurde ning kerisin kokku ja panin kuuri ära. Sinna said ka muud vaja läinud tööriistad. Pärast käisin veel duši all, sest mulle tundus, et haisen nagu üks suitsusink.

Alles pärast pesemist tulid mulle jälle prillid meelde. Nad olid ikka kole udused. Pesin need ka üle ja nühkisin puhtaks oma teada. Kuid abi sellest polnud. Prillid olid udused ja jäid ikka udusteks. Olin lausa paanikas, sest need olid mu parimad ja ka kallimad prillid. Tegin nendega kõik vajaminevad tööd ära. Kuigi mul olid veel ühed lugemisprillid olemas, aga nendega telerit ei näe vaadata ja tänaval inimesi ära ei tunne ka. 

Olin ilmselt lõkke juures oma lemmikud ära rikkunud. Muud ma ei osanud arvata. Kuna järgmine päev oli tarvis niigi Tallinna sõita, otsustasin ka prillipoes ära käia. Seal öeldigi, et prillid on saanud kuumakahjustuste, mida pole võimalik parandada. Need olid maksnud kõvasti üle kolmesaja euro ja nüüd olin ma neist ilma.

Olin kassiahastuses, aga teha polnud enam midagi. Mul tuli hoopis uued prillid tellida, mis olid eelmistest hulga kallimad. Õnneks kontrolliti mu silmad üle. Positiivseks uudiseks oli see, et mu nägemine polnud vahepeal muutunud. Hea seegi.

Niisugune oli siis lugu sellest, kuidas ma ise oma uhked prillid ära rikkusin. Kas teie teadsite, et ka tänapäevased prillid kardavad kuuma? Prillipoest öeldi, et isegi praeahjust ja supipotist tulev kuumus võib kurja teha.

See lugu saigi kirja pandud selleks, et teavitada prillikandjaid. Kui olete saanud uued prillid, siis küsige kindlasti prillidega kaasa nende instruktsioone ja lugege need ikka ilusti läbi ka. Oleksin ma ette teadnud, et mu prillid kuuma kardavad, poleks ma neid lõkke juurde ju kaasa võtnudki. Nüüd aga tegutses see apsakas väga valusalt mu rahakotis. Jääb ainult ohata ja öelda, et olge teie targemad.
 


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!