See lugu juhtus siis, kui me veel ühikas elasime. Mu tütar oli juba nii suur, et teenis oma esimesed palgad lapsehoidjana. Tüdruk, keda ta hoidis, oli nii hea laps ja korraliku kasvatusega, et teda hoida mõnel nädalavahetusel kuus, ei olnud sugugi raske. Tundus, et mõlemad lapsed nautisid koos oldud aega.

Ühel päeval aga tuli selle tüdruku ema jutuga, et tema tütar on toonud lasteaiast täid koju. Vaadaku ma järgi, ega minu preilil nüüd neid elukaid peas pole. Kuna mul oli kodus igaks juhuks tükk täiseepi, saatsin ma tütre sellega kohe pead pesema profülaktika mõttes. Lubasin ka laenata sellele perele seepi, kui ma oma varanduse pärast tagasi saan. Polnud ju mõtet tüdrukute ilu ja uhkust kohe nulliga maha lõikama hakata.

Senikaua kui minu laps pead pesi, kontrollisime me teise tüdruku pead veel ja leidsimegi sealt ühe rasvase täi. Meil oli kodus mikroskoop. Minu tütrel oli bioloogia tunniks vaja mingi uurimistöö kirjutada. Õpetajalt laenatud mikroskoop kulus nüüd marjaks ära. Pakkusin välja võimalust sellele emale, et ta saaks lähemalt tutvuda oma lapse parasiidiga.

Kui minu neiu tuli pead pesemast tagasi, oli meil mikroskoop juba valmis seatud. Panime siis leitud priske täi klaaside vahele ning me saime vaatlust alustada. Ainult seda, mis siis edasi juhtus, ei osanud ma küll ette näha. Nii kui see tädike sinna mikroskoopi vaatas, lendas ta nagu püssist lastuna ristseliti maha. Selle täi nägemine nii suurena ületas tema taluvuse piiri ja ta lihtsalt minestas.

Turgutasime siis tädi jälle jalule. Pärast kurtis ta õnnetu näoga, et nüüd hakkab viimaks unes ka neid õudsaid parasiite nägema ja kes siis teda üles poputaks, kui ta ka oma unenäos niiviisi minestab. Mure oli muidugi suur, aga asi ajas meid kõiki jubedalt naerma. Minestanu ise naeris veel nii, et pisarad jooksid silmist. Vaatepilt oli naljakas küll ja mürts, millega see tädi maha plärtsatas, oli ikka võimas. Lausa ime oli, et ta terveks jäi ja ühtegi muhku ega sinikat ei saanud.

Tol ajal oligi teemaks lasteasutustest koju toodavad täid. Seepärast hoidsime ka meie oma kodus täiseepi nagu suurt varandust. Tütar kandis pikki patse ja ei raatsinud neist kuidagi loobuda. Selline oli siis lugu täidest.


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!