Pole nii kaugel see aeg, mil alustati liikumist taastuva majanduse suunas; teadlased ja insenerid hakkasid arendama tehnoloogiad, investorid riskima oma rahaga ja panustama kallisse ja tundmatusse tehnoloogiasse, poliitikud suruma läbi esimesi toetusskeeme ja valitsusvälised keskkonnaorganisatsioonid võitlema rohkema eest ...

Kaebuste ajastust....

Need inimesed töötasid ebakindlas ja pigem vaenulikus ümbruskonnas. Enamik ettevõtetest ja tarbijatest ei näinud võimalusi tavalistest äriskeemidest kõrvale kaldumises. Elu oli pidev võitlus ja levinud oli kaeblemine.

Paljud arvasid, et taastuvenergia on liiga kallis. Pole usaldusväärne. Täiesti ebareaalne. Kuidas Euroopa hakkab seda koormat kandma, samal ajal, kui Hiina ehitab ühe kivisöel töötava elektrijaama nädalas. Rääkimata vastuseisust tuulikute visuaalsele mõjule ja nende mürale. Vähestele teerajajatele, kes olid pühendanud end taastuvale energiale, oli põhjust kurta ka: kuidas nad saavad võidelda status quo vastu selliste väheste investeeringute või toetustega. Paljud ettevõtted olid muutumas "rohelisteks" näiliselt, kuid tegelikkuses ei muutnud oma käitumist üldse.

... kuni võimaluste ajastuni

Kuid ajad muutuvad kiiresti. Vaatamata kõigile murettekitavatele arengutele, on toimunud muutusi paremuse poole. Taastuvenergia ei ole enam kallis, ebausaldusväärne ja ebareaalne. Paljudes piirkondades on taastuvenergia allikad juba odavamad kui tahked kütteallikad ja tuumaenergia, isegi kui tahkete kütteallikate hinnad on rekordiliselt madalad. Ja see on järjepidev tendents. Vastupidi, taastuvenergia tehnoloogia muutub järjest efektiivsemaks. Taastuvenergia on muutumas üha populaarsemaks, kuid me ei tohi jääda loorberitele puhkama, tuleb jätkata arengut.

See on õige hetk lõpetada kaeblemine ja hakata investeerima aega ja energiat produktiivsemasse tegevusse. Seda tuleb teha üheskoos. Mida rohkem aega ja ressursse me investeerime üleminekusse 100% taastuvale energiale, seda kiiremini see protsess toimub. Kaeblemine pole produktiivne, sellega ei saavutata midagi ja see on puhas aja raiskamine.

Pöörake tähelepanu taastuvenergiale. Julgustagem inimesi rääkima oma „rohelise“ energia lugusid ja olema uhked selle üle. Positiivsed lood julgustavad ka teisi taastuvenergiasse investeerima. Mõjuda võib isegi jutt sellest, et keegi paigaldas päikesepatareid oma katuse või sõlmis „rohelise“ elektri lepingu. Keegi Extonis ei lähe üle taastuvenergiale, sest professor Stanfordist ütles nii. Aga kui inimesed kuulevad, et nende naabrid on seda teinud ja on sellest võitnud, siis nad tahavad ka kaasa lüüa.

Koondume taastuvenergia ümber. Kliimamuutus on suurim väljakutse inimkonnale, kuid pakub ainulaadset võimalust keskenduda koostööle. Me kõik oleme kaasatud sellesse protsessi ja me peame koondama oma ressursse ning teadmisi (ja raha), et võimendada üleminekut.

Taastuv energia kõigile

Mida rohkem inimesi osaleb, seda mitmekesisemaks muutub liikumine 100% taastuvenergia maailma suunas. See on suurepärane. Rahvusvahelised ettevõtted lähevad üle taastuvenergiale, üliõpilased võitlevad, usujuhid palvetavad planeedile avaldatava suurema austuse eest, IKEA müüb päikesepaneele ja -patareisid ....

EKO energia tunneb uhkust, et saab olla osa sellest liikumisest positiivse energia suunas. Me ei ole huvitatud erinevate lahenduste ja lähenemisviiside hindamises. Samuti me ei taha konkureerida teiste algatustega. Vastupidi, oleme aktiivselt liitunud teiste kampaaniate ja organisatsioonidega, nagu Global 100% RE, IRENA’s Coalition for Action, World Bank’s Connect4Climate ja paljude teistega. Tahame pakkuda taastuvenergiat kõigile.

Positiivne lähenemine aitab tuua rohkem inimesi ja organisatsioone liikumisse. 100 000 tarbijat 10-st riigist on juba läinud üle EKO energiale. Oleme kindlad, et nende eeskuju inspireerib miljoneid. Kõik see aitab meil levitada meie sõnumit 100% taastuvast maailmast. Samuti aitab see koguda raha uute projektide finantseerimiseks, eriti meie kliima ja keskkonna fondi. Ja see on alles algus.