Otsingugigant Google andis teisipäeval teada, et sõlmis oma tütarfirma Google Energy kaudu 20-aastase energiamüügilepingu NextEra Energy’ga ning ostab alates 30. juulist NextErale kuuluvast tuulepargist Iowas 114 magavati jagu elektrit.

Hajutatud infrastruktuuri tõttu ei saa Google tuulepargis toodetud elektrit ise vahetult kasutada – see suunatakse hoopis kohalikku elektrivõrku. Google Energy müüb ostetud elektri kohalikul energiaturul maha ja soetab saadud kasumi eest taastuvenergia sertifikaate, mis n-ö „katavad“ ettevõtte kasvuhoonegaaside emissioonid.

Google’i juhtivtöötaja Urs Hoelzle kirjutas oma teisipäevases blogipostituses, et sellist mahukat ja pikaajalist lepingut sõlmides annavad nad taastuvenergia arendajale majandusliku kindluse investeerida uutesse energiaprojektidesse.

Google tunnistab oma kodulehel, et nende energiaost ei ole siiski üdini altruistlik – kuna leping sõlmiti fikseeritud hinnaga, siis kaitseb Google end sellega ka tulevase elektrihinna tõusu vastu.

Google on taastuvenergiat rahastanud ka otse - ajalehe Telegraph andmetel investeeris ettevõte hiljuti 39 miljonit dollarit Põhja-Dakotas asuvatesse tuuleparkidesse. Kui suure osa moodustab taastuvenergia kogu Google’i energiatarbest, seda ettevõte ei avalda.

Allikad:
http://www.grist.org/article/google-energys-big-green-power-purchase/#comments
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/7679402/Google-blows-39m-into-wind-power.html