Eesti Energia taastuvenergiaettevõttele Enefit Taastuvenergia kuuluvad neli tuuleparki tootsid märtsikuus üle 23 gigavatt-tunni taastuvelektrit, mida on 90% rohkem kui 2016. aasta märtsis. Toodetud taastuvelektri hulgast piisab 9300 keskmise tarbimisega kodumajapidamisele aastaks ajaks.

  • Energeetika
  • 7. aprill 2017
  • Pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Enefit Taastuvenergia juht Innar Kaasik ütles, et hea toodangu tõi stabiilselt tugevana püsinud tuul märtsikuus. „Eelmise aasta märtsiga võrreldes näitasid paremat tulemust kõik Enefit Taastuvenergia tuulepargid Aulepas, Narvas, Paldiskis ja Virtsus. Enim kasvas Aulepa ja Paldiski tuulepargi toodang,“ tõi Kaasik välja.

Samuti Enefit Taastuvenergiale kuuluv Iru elektrijaama jäätmepõletusjaam tootis märtsis 12 gigavatt-tundi elektrit, mida on 11% rohkem kui aasta eest.

Elektrisüsteemihalduri Elering andmetel tootsid märtsis Eestis asuvad tuulepargid kokku 68 gigavatt-tundi elektrit, mida on 69% rohkem kui aasta varem.

Enefit Taastuvenergia on Eesti Energiale kuuluv taastuvenergiat tootev ettevõtte, mis toodab energiat tuulest, veest, biomassist ja segaolmejäätmetest. Ettevõtte tootmisüksusteks on Iru elektrijaam, Aulepa, Narva, Paldiski ja Virtsu tuulepargid ning Paide ja Valka koostootmisjaamad. Lisaks haldab Enefit Taastuvenergia Keila-Joa ja Linnamäe hüdroelektrijaama.

Valitsus on teada andnud soovist Enefit Taastuvenergia vähemusosalus börsile viia. Eesti Energia tegeleb praegu Enefit Taastuvenergia börsileviimise eelanalüüsiga.