Säästev riidevalik ei tähenda seda, et omanikul ongi vaid kaks komplekti rõivaid, mida ta siis kannab, kuni riided ribadeks on. Säästev saab olla ka vähem äärmuslike viisidega.

Olge hoolikas! Vältige plekke riietel, ärge peske koos värvilist ja valget pesu, ärge jätke riideid niiskena vedelema jne. Kui hästi järgi mõelda, siis me kõik teame neid reegleid!

Mõelge läbi, kuidas te riideid hoiate. Rõivaste eluiga pikendab õige riidepuude valik. Eelistage ümaraid ja õlakuju järgivaid riidepuid kandilistele ning traadist puudele. Nii ei venita te riideid välja. Ülikonnapükse hoidke klambritega spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud riidepuudel. Rõivad, mida te pikemat aega ei kasuta, keerake enne kappi panemist pahempidi.

Tuulutage rõivaid regulaarselt. Tuulutamine pikendab näiteks villaste rõivaste eluiga, sest õhus sisalduv niiskus tungib villakiududesse, silub kortsud ja värskendab rõiva värve.

Värvige plekkidega riietusese üle. Kasutage oma fantaasiat! Riiete värvimiseks on mitmeid võimalusi: värvige kogu rõivas üle, joonistage või maalige rõivale pilt peale või muutke ühevärviline riietusese laiguliseks.

Ärge jätke riideid mustadena või märgadena seisma. Looduslikest materjalidest rõivastele mõjub mustus väga halvasti, sest seistes kinnitub see kangakiududele, muutes puhastamise oluliselt keerulisemaks. Märjana seisma unustatud riided võivad hallitama minna.

Õppige rõivaid ise parandama. Te ei pea ostma uut rõivaeset, kui vanal on õmblus lahti läinud, nööp ära tulnud või kand kulunud.

Muutke rõivaste välimust lisandite abil. Te ei pea ostma uusi rõivaid, et natuke oma välimust värskendada. Kasutage hoopis põnevaid lisandeid nagu sallid, pits, lilleteemalised kaunistused, ehted jne. Kombineerige erinevaid rõivaid omavahel. Kostüümi kulunud nööpide vahetamine võib olla samuti rõivale päästeteeks.


Loe lisaks riiete, lõngade ja kangaste kohta

Erinevad kangad ja materjalid

Materjalide ja kangaste hooldamine

Mõju keskkonnale, ühiskonnale ja tervisele

Moetööstus

Moetööstus

Kaubandus

Taaskasutus ja uuskasutus

Uuskasutuskeskuse nõuanded

Humana soovitused