Ühendkuningriikides tegutsevas taaskasutusettevõttes Thrashion töödeldakse vanu ja katkiseid rulasid ümber eheteks, aksessuaarideks ja kodutarveteks.

Kirglik rulataja Nat Rigby käivitas ettevõtte 2007. aastal sooviga muuta oma kasutatud lauad väärtuslikeks meeneteks. Nüüdseks sisaldab see kollektsioon mansetinööpe, sõrmuseid, käevõrusid, kõrvarõngaid, koerte kaelarihma numbriplaate, mantlihaake, uksenuppe ja USB-pulki – igaüks neist ainulaadne ning säilitanud kasutatud loomuse.

„Töötleme kriime ja täkkeid, et valmistada esemeid, mis on kohased katkise laua elule, ning kasutame rula kujundust ja värve oma disainide täiustamiseks,” sõnab Rigby, kes õppis kujutavat kunsti ja muuseumiteadust, enne kui hakkas ehete disainimiseks tegelema tisleritööga.

Thrashioni südameks on Rigby soov tegutseda jätkusuutliku ja eetilise ettevõtlusega ning ümbertöödeldud kunsti ja pungitibi kooslus tõestab võiduvalemit: tema tooteid turustavad ärimehed Ühendkuningriigist kuni Uus-Meremaani ja ettevõtte veebipood müüb kaupa kogu maailmas.

Toormaterjalide hankimiseks kogub Thrashion kasutatud rulasid kokku rulafirmadelt, edasimüüjatelt, profirulatajatelt, kohalikest rulapoodidest, rulaparkidest ja sõpradelt. Ühendkuningriigi rulatajad annetavad oma vanu laudu ka Freeposti aadressi abil.

Suurepärase näitena kohalikust väikeettevõttest, mis annab lisaväärtust kasutatud esemetele, mis muidu lõpetaksid prügimäel, tegutseb Thrashion tagaaiastuudiona viie minuti kaugusel Cornwalli rannast. „Cornwallil on minu tööle tohutu mõju, sest see on nii aktiivne maakond, oleme ümbritsetud kauni maastiku ja randadega ning siin on teatud elustiil, mis minu tooteid ja kaubamärki inspireerivad,” räägib Rigby.

Thrashioni kodulehekülg

Thrashion on üks paljudest disaineritest kogu Euroopas, kes toetavad innukalt kampaaniat Generation Awake. Igaüks neist on ärataja – Awaikener: oma töö ja kasutatavate materjalide kaudu levitavad nad iga päev sõnumit, et ressursse tuleb jätkusuutlikumalt kasutada.


Loe lisaks riiete, lõngade ja kangaste kohta

Erinevad kangad ja materjalid

Materjalide ja kangaste hooldamine

Mõju keskkonnale, ühiskonnale ja tervisele

Moetööstus

Moetööstus

Kaubandus

Taaskasutus ja uuskasutus

Uuskasutuskeskuse nõuanded

Humana soovitused